fbpx
News

Nekrachni společně s dalšími získávají téměř 2 miliony EUR od Google.org

22. 11. 2023 3 minuty Jana Kapalová
Praha, 21. listopadu 2023: Google.org, filantropická odnož společnosti Google, dnes oznámila, které české neziskové organizace získaly grant a pro bono technickou podporu v rámci grantové výzvy Google.org Impact Challenge: Tech for Social Good.

Nezisková organizace Nekrachni, která stojí za aplikací rozvíjející finanční gramotnost a digitální dovednosti mladých lidí, navíc získá kromě grantu, na šest měsíců pro bono podporu týmu odborníků společnosti Google v rámci programu Google.org Fellowship, který Google v Česku nasazuje vůbec poprvé. Tito zaměstnanci pomohou organizaci Nekrachni vytvořit personalizované výukové prostředí.

„Jsme velmi rádi, že náš projekt zaujal Google.org. Kromě finančních prostředků získáme i pro bono podporu od zaměstnanců společnosti Google na plný úvazek. Velmi nás těší, že s jejich pomocí budeme moci vyvíjet naše softwarové řešení mnohem rychleji, než kdybychom na něm pracovali sami. S jejich podporou také plánujeme uspořádat hackathon. Tuto spolupráci vnímáme jako skutečný game-changer pro náš projekt,“ uvedla Maria Šimůnková, spoluzakladatelka a CEO společnosti Nekrachni.
Maria Šimůnková společně s dalšími zástupci oceněných projektů

Grantová výzva Google.org Impact Challenge: Tech for Social Good byla v Česku představena loni na podzim u příležitosti českého předsednictví EU. Dnešní oznámení je vyvrcholením několikaměsíčního hodnocení přihlášených projektů. V expertním panelu zasedli Tania le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky společnosti Google, Jaromír Novák, partner pro vztahy s veřejnou správou v CZNIC a NIX.CZ, Jan Míča, digitální lídr ze Zastoupení Evropské komise v ČR, sociolog Daniel Prokop, Robert Basch, CSR manažer společnosti Livesport, a Dita Formánková, zakladatelka Czechitas.

 

“Jednou z našich hlavních misí je projekt tvořit od zástupců Generace pro ni samotnout, což i díky podpoře od Google.org budeme dělat i následující roky. Je to významný krok ke zlepšení nejen finančního vzdělávání v Česku i mimo jeho hranice,” dodává druhý ze zakladatelů Jakub Rychlý.

 

Nekrachni od roku 2021 pomáhá mladým lidem finančně dospět. Je to projekt mladých lidí, kteří bojují za zvýšení finanční gramotnosti v České republice. Všechny aktivity směřují k tomu, aby čerství absolventi středních a vysokých škol věděli, jak s financemi nakládat a tvořili tak novou, finančně gramotnou generaci.

Ve světě financí jsme tví parťáci už od roku 2021. Pokud nás chceš podpořit a pracovat na své finanční gramotnosti spolu s námi, sleduj nás na našich sociálních sítích.
Líbil se vám článek? Sdílejte ho.

Další články

Úvazek nebo dohoda?

Práce22. 7. 20245 minut

Blíží se letní prázdniny a tudíž i čas letních brigád. Ve chvíli, kdy si už najdeš job, tak se  svým …

Mikroinvestování: jak začít investovat s málem

Investování15. 7. 20245 minut

Mikroinvestování je přístup k investovnání, který ti do světa investic umožní vstoupit už s malými částkami, který se v posledních …

Prohlédnout všechny