fbpx
Cestování

Mám si pořídit Revolut?

17. 6. 2024 5 minut Jana Kapalová
Prázdniny přicházejí a určitě už plánuješ, co ve volných měsících podnikneš. Hodně studentů v létě vyráží do zahraničí, ať už na dovolenou nebo pracovně, a tak řeší, jak v zahraničí platit tak, aby se vyhnuli poplatkům ve směnárnách, bankomatech nebo při platbě kartou. Jedna z možností je pořídit si Revolut kartu.

Co je Revolut?

Možná jsi už o Revolut slyšel, ale nejsi si jistý, o co se vlastně jedná? Revolut je finanční technologická společnost, která byla založena v roce 2015. Revolut ti nabízí moderní bankovnictví a různé běžné bankovní služby ať už se jedná o běžný účet, podnikatelský účet, investice a další finanční produkty, které běžné banky nabízejí. Kromě klasických bankovních služeb ale také mají něco navíc, například účet pro freelancery, obchodování s kryptoměnami nebo „účet pro mladé“ určené lidem mladším 18 let.

 

Na jejich stránkách najdeš velké množství finančních služeb a produktů, stačí si jen vybrat, který je ten ideální právě pro tebe.

Co je to karta Revolut?

Co je to vlastně Revolut karta? Revolut nabízí různé typy karet, ať už fyzických nebo virtuálních. Ta základní je zadarmo, pokud ale chceš další výhody, můžeš si vybrat jednu z placených verzí. 

 

Karta Revolut ti ušetří nemalé poplatky a nabídne spoustu dalších výhod pro cestovatele. Například tu, že se si do Revolut aplikace „nabiješ“ jen určitou částku peněz a poté platíš touto virtuální peněženkou.

Chráníš se tak před případnou ztrátou nebo krádeži fyzické karty, což může pěkně zkomplikovat a pokazit dovolenou.

Jaké má karta Revolut výhody?

Největší výhoda je asi to, že kartu můžeš mít nahranou v mobilu. Nemusíš se starat o fyzickou kartu, kterou ale samozřejmě můžeš stále také používat.Druhou skvělou výhodou je, že umožňuje platby v různých měnách bez skrytých poplatků. Revolut karta ti nabízí výběr až ze 70 minut, peníze si můžeš převádět na různé měny bez zbytečných poplatků a rychlostí blesku.Převádět peníze můžeš nejen z účtu na účet, ale aplikace má také funkci převodu na kartu, převodu mezi ostatními uživateli Revolut a převodem do mobilní peněženky. Kartu můžeš propojit s Google nebo Apple pay peněženkou.
Dalším důvodem, proč si ji tolik oblíbili cestovatelé, je její bezpečnost. S Revolut můžeš snadno vytvářet nové virtuální karty pro různé účely, například pro jednorázové platby online nebo pro pravidelné platby s omezenou platností. Virtuální karta také pomáhá chránit uživatele před podvody online, protože je možné snadno deaktivovat nebo změnit číslo karty.

Přihlas se k odběru newsletteru

Nově také Revolut nabízí možnost eSIM, kde si můžeš pořídit datový tarif pro zemi, kam se chystáš. Její hlavní výhodou je, že eSim lze používat současně s fyzickou SIM kartou. Ale před zakoupením eSIM od Revolut si zkontroluj, na kolik by tě přišla fyzická SIM s daty v zemi, kam se chystáš. 

 

Ne vždy jsou datové tarify od Revolut ty nejvýhodnější, například v Asii můžeš pořídit lokální SIM na letišti za lepší cenu a s větším datovým balíčkem. Pokud ale preferuješ pohodlí a praktičnost a cena pro tebe není rozhodující, může to být pro tebe další zajímavá služba.

Jak ji můžu získat?

O kartu si můžeš zažádat tak, že si stáhneš aplikaci a zaregistruješ se. Po ověření tvé totožnosti ti bude doručena fyzická karta na tvoji adresu. Základní plán a „Standard karta“ karta je zadarmo, další karty už jsou za poplatky a od toho se odvíjí další výhody a služby, které zahrnují. 

 

Placené plány jsou Plus, Premium, Metal a Ultra a cena se pohybuje od 114,99 Kč až do 1100Kč za měsíc. Tento plán můžete platit měsíčně nebo jednou ročně, pokud zaplatíš celý rok najednou, dostaneš slevu na poplatky.

Jak a kde ji můžu používat.

Revolut momentálně vydává karty Visa nebo Mastercard. Kartu tedy můžeš běžně používat tam, kde je přijímána Mastercard a Visa. Můžeš s ní platit v obchodech, vybírat z bankomatu nebo platit online nákupy.

 

Zdroj: https://www.revolut.com/cs-CZ/

Článek pro tebe sepsala Iva Beznosková, expatka žijící v jihovýchodní Asii

Další články Ivy Beznoskové: O digitálním nomádství s Ivou Beznoskovou

Ve světě financí jsme tví parťáci už od roku 2021. Pokud nás chceš podpořit a pracovat na své finanční gramotnosti spolu s námi, sleduj nás na našich sociálních sítích.
Líbil se vám článek? Sdílejte ho.

Další články

Úvazek nebo dohoda?

Práce22. 7. 20245 minut

Blíží se letní prázdniny a tudíž i čas letních brigád. Ve chvíli, kdy si už najdeš job, tak se  svým …

Mikroinvestování: jak začít investovat s málem

Investování15. 7. 20245 minut

Mikroinvestování je přístup k investovnání, který ti do světa investic umožní vstoupit už s malými částkami, který se v posledních …

Prohlédnout všechny